Aparáty s teploměrem AP-2

    Serie AP-2 představuje skleničky doplněné teploměrem. Teploměr může být klasický kapalinový nebo ručičkový bimetalový.

 

    Aparát AP-2/1 reprezentuje bimetalový teploměr nainstalovaný v ohybu skleněné ampule. Širší rozchod ramen skleněné ampule byl využit pro instalaci klasického kapalinového teploměru u aparátu AP-2/2. Jak bimetalový tak i kapalinový teploměr jsou unikátní tím, že jejich stupnice jsou leptané v mosazi.

 

    U aparátů AP-2/3 a AP-2/4 je použit v obou případech kapalinový teploměr, kde v případě aparátu AP-2/4 je teploměr opět leptaný v mosazi. Aparát AP-2/3 obsahuje, navíc vedle teploměru, také vlhkoměr.

 

 

    Aparát AP-2/5 má bimetalový teploměr umístěn v samotném zastřešení válcové ampule, kdy z boku můžete pozorovat vlastní bouřkovou skleničku a zhora si přečíst údaje o teplotě.

 

    Aparát AP-2/6 využívá kapalinového teploměru a bimetalový teploměr (lept v mosazi) je využit u AP-2/7. Oba dva aparáty jsou navíc doplněny Goethovými kapalinovými barometry.

 

 

    Klasický tyčový kapalinový teploměr je zabudován do mosazného matovaného těla aparátu AP-2/8. Tento model byl navržen tak, aby připomínal starodávný alchymistický Alembik.