Aparáty s optikou AP-1

    U tohoto typu aparátů je samotná ampule doplněna zvětšovacím optickým zařízením, které tvoří skleněná čočka v kovovém pouzdře. Tyto aparáty umožňují sledovat danou oblast krystalů za příslušného zvětšení, které poskytuje právě toto optické zařízení.

 

    První serie fotek AP-1/1 - AP-1/4 ukazuje kulaté skleničky doplněné o zvětšovací sklo v kovovém pojezdu. Horizotnálním pohybem zvětšovacího skla lze postupně zaostřit a zvětšit všechny vrstvy krystalů v kulaté ampuli.

 

 

 

    Následující obrázek AP-1/4 detail, demonstruje účinek zvětšovacího skla - ukázán pohled skrze samotnou čočku u aparátu AP-1/4.

    Toto uspořádání používáme u ampulí větších průměrů - tloušťky, jako mají například koule, kde je potřeba zaostřit na každou oblast krystalů zvlášť.
    U ampulí menší tloušťky, okolo 20 mm (válcová nebo plochá ampule), je použito optické zařízení s pevnou ohniskovou vzdáleností, tak aby byl obraz zvětšených krystalů skrze čočku vždy zaostřený. U modelu AP-1/5 a AP-1/7 je takto využita válcová ampule a plochá ampule je zabudována do modelu AP-1/6 a AP-1/8. Pomocí optického zařízení tak můžete pozorovat zvětšené krystaly, jak je ukázáno na pohledech skrz optiku u AP-1/5 detail - AP-1/8 detail.

 

 

 

 

 

    Obrázky aparátů AP-1/9 - AP-1/10 ukazují pohled skrz čočku za kterou je umístěna plochá ampule průměru 80 - 100 mm.